Фотосалон
Правила
Результати
Партнери

Фотосалон

Культурно-мистецька палітра нашого древнього міста збагатилася ще одною яскравою сторінкою. У галереї видатного фотохудожника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Василя Пилип’юка відкрився перший Міжнародний салон художньої фотографії «Світло і тінь – 2009»!

Про фотосалон

 Доброю прикметою є те, що ця знакова для Львова й усієї України подія відбулася напередодні великого християнського свята – Трійці. Отже, творча стезя фотомитців устелена зеленим зіллям, осяяна зеленим світлом благодаті. Адже справжній талант – це завжди іскра Божа і натхненна праця, пошук істини у житті й творчості. Результати такого пошуку – перед нашими очима.

 Ще 15 років тому високомистецький журнал «Світло й Тінь» отримав визнання Міжнародної федерації фотомистецтва. Чотири роки тому почала діяти унікальна приватна фотогалерея Василя Пилип’юка. А сьогоднішня подія – логічне продовження дороги до вершин і визнання. Мистецька планка українських фотохудожників стрімко піднімається. І це можна побачити на виставці робіт, що надійшли на фотосалон звідусіль. Україна у цій експозиції – на висоті! 

У подібних заходах, що відбуваються в світі, беруть участь видатні фотомайстри. Вони відгукнулися й на запрошення організаторів міжнародного фотосалону у Львові. До участі у конкурсі зголосився 391 автор із 39 країн світу. Надійшло понад 3000 ексклюзивних фоторобіт у різних жанрах: вільна тема, екстремальні види спорту й надзвичайні ситуації, а також гумор. Кращих серед кращих обирало інтернаціональне журі у складі авторитетних у світі фахівців – Сергія Бусленка і Миколи Тинкалюка з України, Віллі С’юса із Люксембурга, Герберта Гмайнера із Австрії, Йорга Мюллера із Німеччини. Найкращі роботи експонує великомасштабна виставка, яка тривала упродовж місяця.

Які ж нагороди отримали переможці? Це – три золоті, три срібні і три бронзові медалі ФІАП, а також 18 почесних блакитних стрічок Міжнародної федерації фотомистецтв. Від фотосалону «Світло і тінь» було вручено Гран-прі і 10 золотих медалей. Національна спілка фотохудожників вручила десять дипломів. Усі учасники міжнародного фотосалону отримали чудовий каталог, у якому опубліковані кращі роботи.

Суспільна значимість міжнародного фотосалону особливо висока. Бо у часи соціальної, політичної й економічної напруги в державі перед нами постає рукотворний світ краси і гармонії. В епоху глобалізації ми бачимо реальне втілення національної ідентичності, яка мов чистий гірський струмок торує своє русло. Україна і українство – колосальний світовий культурний лан, який збагачує загальнолюдську цивілізацію. Будьмо ж сівачами і збираймо золоті зерна із цього лану.Дизайн та розробка: SYMPHO Graphics