Новини фотогалереї
Новини фотосалону
Новини видавництва

Видавництво

ВИДАВНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО “СВІТЛО Й ТІНЬ” – ЦЕ МИСТЕЦЬКА РЕКЛАМА, ВИСОКОЯКІСНІ КОЛЬОРОВІ ФОТОАЛЬБОМИ, БУКЛЕТИ, ПРОСПЕКТИ, КАЛЕНДАРІ, КНИГИ, ПОШТІВКИ  – УСЕ ЦЕ ВИ, ВЕЛЬМИПОВАЖНІ ПАНОВЕ, МОЖЕТЕ ЗАМОВИТИ У НАШОМУ ВИДАВНИЦТВІ, І ТОДІ ПРО ВАШІ ІДЕЇ, ЗАДУМИ, ПРОПОЗИЦІЇ, ПРО ВАШУ ПРОДУКЦІЮ ДІЗНАЄТЬСЯ УВЕСЬ СВІТ.

Фотогалерея Василя Пилип’юка – це не тільки затишні виставкові зали, вишукані високомистецькі фотоальбоми. Ділові люди можуть скористатися також і сучасним конференц-залом.  

Господар фотогалереї запрошує гостинно до своєї господи усіх, хто зацікавлений у співпраці.Василь Пилип’юк: «Університет культури – це надзвичайний світ мистецтва!»

– Уміння побачити особливість образу, знайти відповідний кут зору і вдало схопити неповторну мить – ось, чого повинен прагнути кожен майстер фотографії, – зауважує під час діалогу зі студентами завідувач Кафедри фотомистецтва Факультету кіно і телебачення, куратор спецкурсу фотомитців, президент видавничого підприємства «Світло і Тінь», лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, художник Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) Василь Пилип’юк.

Розпочавши навчання спецкурсу фотохудожників, майстер провів для творчої молоді 2-го та 4-го курсів практичне заняття. Упродовж змістовного і насиченого спілкування з фахової майстерності він одразу відзначив прагнення студентів до знань, їхні захоплені погляди, в яких променіє іскра таланту – «це діти закохані у мистецтво, котрі прийшли навчатись до університету за покликанням».

 

Василю Васильовичу, вас призначили завідувачем Кафедри фотомистецтва Факультету кіно і телебачення, також ви є куратором спецкурсу, як вам перший робочий день?

Університет культури – це надзвичайний світ мистецтва, де зібрались люди, залюблені у свою професію, життя, оточуючу красу. Дуже приємно, що це мої однодумці і вже колеги та добрі друзі. Я спілкувався зі студентами, викладачами, від яких я у щирому захваті, познайомився із завідувачами інших кафедр Факультету кіно і телебачення.

Такої творчої атмосфери, натхнення, захоплення, відданості справі, як у цьому прекрасному виші, я ніде не зустрічав. Це унікальний культурно-мистецький осередок таланту, працелюбності і професійності, виплеканий видатним діячем культури, професором, митцем Михайлом Поплавським.

Над чим працювали зі студентами під час практичного заняття?

Ми навчались фотографувати скульптуру. Здавалось, звичайне об’ємне зображення, але і його, ще не налаштувавши об’єктив для знімання світлини, потрібно відчути душею. Фігура повинна оживати під об’єктивом фотохудожника, тільки тоді це справжній мистецький доробок.

Студенти намагались збагнути унікальність образу, зрозуміти чи потрібно відображати чіткість ліній і виразність, або ж зробити контури дещо прозорими, ледь помітними, які б вимальовувались на яскравому фоні, – все залежно від художнього задуму. Враховували всі деталі – кут, ракурс, фон, налаштовували відповідно баланс білого, діафрагму, витримку.

 

Мистецтво вимагає чимало часу і натхнення. Які плануєте фотопроекти поза навчальною програмою?

Фотопроекти як фахові практикуми – актуальними є завжди, тому вже сьогодні ми зі студентами провели і фотопленер, аналізували і обговорювали результати зйомок, разом і окремо з кожним відпрацювали всі деталі.

Окрім лекційних занять, це будуть також фотовиставки, фотоконкурси, фестивалі, майстер-класи. Плануємо створити студентський журнал і галерею фоторобіт студентів Кафедри фотомистецтва, що стане яскравим світлописом історії кафедри і всього університету.

Ви розповідали, що захоплюєтесь створенням художньої світлини, чому віддали перевагу саме такій фотографії?

Якщо говорити про художню світлину, створювати яку мене найбільше захоплює, то вона за своєю природою найдокументальніша з усіх видів мистецтва. Звичайно, що одна річ – організована, «постановна» фотографія чи фотомонтаж, а інша – наявність творчої фантазії у виразно документальній світлині. Це і є найбільшою таїною, до якої ми спробуємо підступитись, розглядаючи зі студентами під час лекцій документалізм і художність фотографії. До того ж, будемо вивчати, як закарбувати етюд, пейзаж, портрет, жанрове фото…

Для розкриття багатогранності творчого потенціалу студентської молоді, які методи збираєтесь використовувати?

Творчий пошук – метод, аналізуючи який можна зрозуміти, хто поруч із тобою – майбутній фотомитець чи просто фотолюбитель. У студентів 2-го та 4-го курсів, з якими я із задоволенням спілкувався, «горять очі», відчувається, що у виші вони навчаються за покликом серця, як істинні митці.

Важливо, щоб усі – приховані і розкриті таланти молоді не згасли упродовж навчання, а лише розвивались. Якщо студент Кафедри фотомистецтва – музикант, співак, танцівник, поет – це поважно, дає внутрішній поштовх до сприйняття, як ковток чистого повітря, відкриває новий погляд на відображення чи фіксування буденних речей, в яких часто таїться важливе.

У вас чималий авторський доробок, є і цінний для студентів посібник, розкажіть, що це за книга?

«Українська художня фотографія» – навчальний посібник, в якому відтворено всі історичні етапи становлення і розвитку світової фотографії, де особлива роль відведена долі української світлини. За допомогою цього фахового видання студенти зможуть осмислити роль фотомистецтва в історії, довідатись про творчість, загальні ідеї, спостереження видатних майстрів фотографії та кіно, мистецтвознавців, філософів і письменників, розкрити для себе естетичну природу художньої фотографії, збагнути феномен світлинникарства.

Але як куратор курсу і викладач, котрий прагне виховати чудову плеяду майстрів, я сподіваюсь, що ця книга спонукатиме студентство до власних досліджень і відкриттів у царині історії, теорії і практики фотомистецтва.

 

Зовсім скоро розпочнеться вступна кампанія, молодь проходитиме творчий конкурс, яка програма конкурсу?

Абітурієнтам треба буде представити не менше 25 власних фоторобіт у різних жанрах: портрет, натюрморт, жанрове фото, репортаж, пейзаж; рівень загальної обізнаності в галузі фотомистецтва; продемонструвати навички володіння технікою та технологією фотографічного зображення. Детальніше із програмою творчого конкурсу молодь може ознайомитись на головній сторінці сайту КНУКіМ, натиснувши вкладення «Абітурієнту» – «Програма творчого конкурсу» –«Фотомистецтво», або перейти за посиланням

http://knukim.edu.ua/abituriyentu/programa-tvorchogo-konkursu

Я бажаю майбутнім фотохудожникам творчих успіхів, гнучкого та образного мислення, натхнення і творення. А з 1 вересня – приєднатись до студентської родини Кафедри фотомистецтва найкращого європейського культурно-мистецького вишу.

ВГОРУ
Дизайн та розробка: SYMPHO Graphics